in

Czy smak kawy może zależeć od restauratora?

Smak i zapach świeżo zaparzonej kawy są w stanie skutecznie postawić nas na nogi. Bez względu na to, czy kawę pijemy dla „rozruchu” czy doznań smakowych pragniemy, aby była ona wysokiej jakości i w dobrej cenie. Dzisiaj kupienie kawy w kawiarni to nic trudnego. Co jednak, jeśli chcielibyśmy sami zaoferować innym dobry napar?

Gdzie znaleźć dobrą kawę?

Dobra kawa charakteryzuje się przede wszystkim wspaniałym aromatem, gęstą pianką, odpowiednią temperaturą. Kawy z ekspresów ciśnieniowych w zasadzie to kwintesencja tego, co najlepsze. Wiele jednak zależy od samych ziaren i tego, skąd pochodzą. Jako potencjalni restauratorzy musimy być świadomi, jak wiele czynników wpływa na ziarna. Kawa musi pochodzić od dobrego plantatora, być uprawiana w sposób zrównoważony, być odpowiednio przechowywana. Kolejno istotne jest jej palenie. W Polsce coraz więcej jest profesjonalnych palarni, gdzie restauratorzy sami wybierają mieszanki i określają stopień palenia ziarna. Wymaga to jednak nie tylko sporej wiedzy, ale i cierpliwości.

Kawa z hurtowni

Dobrym rozwiązaniem jest związanie się z doświadczonym dostawcą. Zaproponuje on nam nie tylko ziarna wysokiej klasy, ale także zapewni atrakcyjne ceny.

Wejdź na http://savpol.pl i zapoznaj się z ofertą dostawcy sprzętu i produktów spożywczych dla gastronomii

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Domowe wypieki pełne zdrowia!

Kisielowa oko w oko z Arturem! Skalski zmusi ją do wskazania kryjówki Marcina i Mai? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Kisielowa oko w oko z Arturem! Skalski zmusi ją do wskazania kryjówki Marcina i Mai? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]