in

Korzyści z picia kawy.

Kawa to, obok herbaty jeden z najpopularniejszych napoi jakie goszczą na co dzień w naszych domach. Często traktujemy ją jako zastrzyk dodatkowej energii, od którego się uzależniliśmy. Mimo, że samo słowo „uzależnienie” nie kojarzy nam się dobrze, w tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju „dobrym” uzależnieniem.

Oprócz wyzwalania w nas dodatkowej energii, obecna w kawie kofeina daje nam dodatkowe korzyści. Jest to bowiem jedna z niewielu naturalnie występujących substancji, która wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Regularne spożywanie kawy może zwiększyć prędkość przemiany materii nawet o 20%. Pamiętajmy jednak, aby do kawy nie dodawać zbyt dużych ilości cukru oraz wszelkiego rodzaju tłustych śmietanek. Są to istne bomby kaloryczne, które niemalże całkowicie niwelują odchudzające działanie kofeiny.

Kofeina

Kofeina zawarta w kawie zwiększa również naszą wytrzymałość w trakcie treningów. Jeżeli więc trenujesz i chcesz uzyskać lepsze i szybsze efekty swojej pracy, kawa jest elementem który powinien znaleźć się w Twojej codziennej diecie. Dodatkowo, kawa zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, co przekłada się na lepiej dotleniony organizm, a to z kolei oznacza lepszą wydolność oraz kondycję fizyczną.

Ziarna kawy

W ziarnach kawy znajdziemy również ogromną ilość przeciwutleniaczy, które są ważne dla naszego organizmu, ponieważ niszczą wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się organizmu, chronią komórki przed uszkodzeniami oraz niwelują stany zapalne i bronią przed wieloma groźnymi chorobami (w tym także nowotworami).

Nie musisz już szukać usprawiedliwienia dla kolejnej filiżanki kawy – pamiętaj jednak że kofeina jest substancją którą można przedawkować. Bezpieczna dawka to ok. 600mg dziennie, co równa się 5-6 filiżankom kawy.

Wejdź na www.cafesilesia.pl i zapoznaj się z szerokim wyborem kaw i akcesoriów do parzenia kawy

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Rekordowe wynagrodzenie za rolę w serialu TVN! Ile zarobi Magdalena Boczarska?

Rekordowe wynagrodzenie za rolę w serialu TVN! Ile zarobi Magdalena Boczarska?

Marcin zamieszka z Anią! Mikołaj Roznerski ujawnia nowe szczegóły [CO SIĘ WYDARZY?]

Marcin zamieszka z Anią! Mikołaj Roznerski ujawnia nowe szczegóły [CO SIĘ WYDARZY?]