in

Woda i czerwona herbata w diecie odchudzającej

Podejmując decyzję o przyjściu na dietę bardzo często musimy wprowadzić konkretne zmiany zarówno w naszym trybie życia, jak i sposobie odżywiania. Zaczynamy ćwiczyć, biegać, pływać lub zapisujemy się na siłownię. Do tego zmieniamy nawyki żywieniowe – gotujemy zdrowo lub korzystamy z atrakcyjnego cateringu dietetycznego, jaki proponuje np. Kuźnia Zdrowia. Jednak jest jeszcze coś, co ma ogromny wpływ na proces zrzucania zbędnych kilogramów – to spożywanie odpowiedniej ilości płynów.

Woda

Woda stanowi około 60 – 70% masy ciała człowieka i jest niezbędnym składnikiem do życia. Jest podstawowym budulcem mięśni, mózgu i innych tkanek. Jest rozpuszczalnikiem wielu ważnych związków chemicznych, umożliwia transport składników odżywczych i ruchliwość stawów. Wreszcie woda stanowi niezastąpiony składnik procesów metabolicznych, a zatem jej niedobór znacznie je spowalnia. Ponadto reguluje temperaturę ciała, uczestniczy w trawieniu, usuwa uboczne produkty przemiany materii i oczyszcza organizm z toksyn. Woda nie jest kaloryczna, a bierze udział we wszystkich procesach zachodzących w organizmie, również w tych, do których dochodzi podczas odchudzania. Doskonale wypełnia żołądek niwelując uczucie głodu i zmniejszając łaknienie.

Herbata czerwona

Herbata czerwona, jaką poleca Kuźnia Zdrowia, nazywana jest przez Chińczyków smoczą herbatą i znana jest głównie ze swoich właściwości odchudzających. Faktycznie zawiera ona wiele enzymów i polifenoli, które ułatwiają trawienie i przyśpieszają zamianę tłuszczu w energię. Jednakże czerwona herbata, nie tylko wspomaga odchudzanie, ale też działa pobudzająco. To wiąże się z obecnością w niej kofeiny. Czerwona herbata skutecznie zwalcza także bakterie i wirusy, dzięki czemu może być stosowana zarówno do przeciwdziałania, jak i do leczenia wspomagającego chorób infekcyjnych.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Pierwsza dama otrzyma pensję za swoją pracę! Ile będzie zarabiać?

Pierwsza dama otrzyma pensję za swoją pracę! Ile będzie zarabiać?

Wieczory wyborcze, Bond i nowy serial TVN! Co jeszcze w TV?

Wieczory wyborcze, Bond i nowy serial TVN! Co jeszcze w TV?